Tento eshop používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Sarajishvili 5* GB 0,7l 40%

300-ročná história značky Sarajishvili sa začína v roku 1884. David Sarajishvili zaviedol prvú klasickú technológiu výroby brandy z vína v Gruzínsku. Počas svojho života bol David známy inovatívnymi prístupmi a mal veľmi zvláštny prístup k svojej činnosti – vzájomným súhlasom hodnôt, širokými skúsenosťami a profesionalitou.

Prečítajte si viac
17,00 € (s DPH)

História ceny     História ceny

Najnižšia cena za posledných 30 dní bola 17,00 €

Skladom 2 ks
Kód tovaru:
3571
Popis

Po Francúzsku bolo Gruzínsko prvou krajinou v Ruskej ríši, ktorá začala vyrábať koňak a oficiálne ho aj nazývala „koňak“. Továreň sa nachádzala v Tbilisi a svoj prvý výrobok vyrobila v roku 1887. Spoločnosť rýchlo rástla a expandovala po celej Ruskej ríši a Európe – vznikla sieť páleníc a skladov. Spoločnosť predávala široký sortiment produktov – koňak, vodku, víno, likér, rum, absint a iné alkoholické nápoje.

V rokoch 1889 – 1912 bola práca Davida Sarajishviliho uznávaná na medzinárodnom trhu. Gruzínske brandy získalo zlaté medaily na výstavách v Paríži, Bruseli a Chicagu. V roku 1913 získala spoločnosť výnimočný status „Poskytovateľ domu ruských cisárov“. V sovietskom období bola továreň znárodnená a jej názov sa zmenil na „Tbilisi Brandy Factory“. Odvtedy továreň niekoľkokrát zmenila svoju firemnú formu. Napriek tomu spoločnosť nikdy nespomalila rýchlosť svojho vývoja a v priebehu rokov si vytvorila zásoby vysokokvalitných liehovín. Výstavba súčasnej továrne začala v roku 1939 a trvala do roku 1954. Bolo to práve miesto, kde sa zbierali a rezervovali jedinečné liehoviny destilované v rôznych regiónoch Gruzínska.

V roku 1994 sa vlastníkom spoločnosti stali Bubuteishviliovci. Rodina kúpila spoločnosť so svojimi zásobami historických gruzínskych liehovín, v zbierke ktorých sú aj liehoviny destilované v rokoch 1893 a 1905 pod primárnym dohľadom Davida Sarajishviliho. Spoločnosť si vrátila svoj pôvodný názov „Sarajishvili“. V roku 2006 sa uskutočnil kompletný ,,rebranding“ a implementácia medzinárodnej klasifikácie brandy. Zrenie všetkých produktov prebieha v 350 – 400 litrových dubových sudoch najmenej 3 roky.

Tieto brandy boli ocenené viac ako 250 cenami na medzinárodných výstavách (vrátane 6 super veľkých cien, 35 veľkých cien, 1 dvojitej zlatej, 1 veľkej zlatej a 155 zlatých medailí). V súčasnosti sa brandy Sarajishvili vyváža približne do 20 krajín na štyroch kontinentoch.
Sarajishvili 5*
Pripravené s použitím eaux-de-vie zrejúceho v dubových sudoch. Jemne vyvážené brandy tmavej slamovej farby. Vo vôni sa spája intenzívny a ovocný charakter s dubovými tónmi. V chuti sa objavujú tóny opečených mandlí podporené tónmi pripomínajúcimi čerstvé hrozno.

Prečítajte si viac
Detaily produktu
3571

Tabuľka dát

Objem
0.7 l
Značka
Sarajishvili
Obsah alkoholu
40 %
Balenie
kartónik
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:
Vypredané
Kód: 0116
11,00 € (s DPH)
Black edition je destilát vyrábaný z výberových odrôd hrozna a zrejúci v dubových sudoch minimálne po dobu 5 rokov, čo zaručuje naozaj nečakaný zážitok z pitia.
Skladom
Kód: 4260
11,00 € (s DPH)
Značka Iverioni je dielom slávneho liehovaru a značky Sarajishvili.Iverioni 5*5-ročné gruzínske brandy, ktoré na základe starodávneho receptu z 9. storočia vytvorili majstri v spoločnosti Sarajishvili. Po destilácii...
Skladom
Kód: 1398
13,00 € (s DPH)
J.P. Chenet, medzinárodne známy svojimi rovnomennými vínami, je vysoko hodnotený za ich kvalitu a sú synonymom radosti a družnosti. J.P. Chenet priniesol všetko svoje know-how do výroby tohto skutočného francúzskeho...
Súvisiace produkty
Žiadne položky

Menu

QR kód

Nastavenia

Kliknite pre ďalšie produkty.
Nenašli sa žiadne produkty.